Brancheinformatie en cijfers verhuisvervoer

Alles over ontwikkelingen winst, kosten, omzet en meer

Bijgewerkt t/m 2022 → 2025
Bedrijven
1.325
KW3 2026
Omzetgroei (j/j)
4.5 %
▲ Groei
KW1 2026
Winst (% omzet)
22.1 %
▲ 22.1% van omzet
2022 · leden: tot 2024 en huidige prognose
Vacatures (sector)
15.200
▲ Open posities
vervoer en opslag — KW2 2026

Branchecijfers verhuisvervoer

Hier treft u informatie en kengetallen aan over exploitatie en winstontwikkeling, omzet en aantal bedrijven voor de branche verhuisvervoer (SBI code: 49.42). De cijfers zijn gebaseerd op onderzoeken van het CBS, belastingdienst en brancheorganisaties. Deze zijn verder verrijkt en toegankelijker gemaakt. Als lid kunt u de laatst beschikbare cijfers raadplegen na inloggen. Deze branche valt onder de branche goederenvervoer over de weg (klik om te bekijken).

Trend winst en kosten verhuisvervoer

De branche verhuisvervoer valt onder de sector goederenvervoer over de weg. In de tabel rechts wordt een uiteenzetting gegeven van de gemiddelde kostenstructuur en winst voor deze bedrijfstak. De kosten en winst zijn als percentage (aandeel) in de omzet weergegeven. Natuurlijk bestaan er verschillen tussen de bedrijven qua grootte en jurische vorm, maar deze kengetallen geven inzicht in de gemiddelde exploitatie en kunt u gebruiken ter vergelijking (rekeninghoudend met uw type bedrijf). Tenzij anders vermeld, betreffen de kostencijfers het jaar 2022. Meldt u zich eerst aan om de laatst beschikbare cijfers te raadplegen.

Key Insights verhuisvervoer

Samenvatting

Deze highlights lopen t/m 2022. Wilt u weten of uw eigen exploitatie in lijn ligt met dit gemiddelde? Vergelijk uw cijfers.

Omzetgroei (j/j): 4.5%
Gemiddelde winst (bedrijfsresultaat): 22.1% van de omzet (2022).
Bruto marge: 71.7% (2022).
Grootste kostenposten: Personeel (30.8%), Kosten omzet (28.3%), Kosten vervoermiddelen (5.8%).
Aantal bedrijven: 1.325 (KW3 2026).
Vacatures (sector): 15.200 (KW2 2026).
Huidige benchmark beschikbaar, gebaseerd op modelmatige doorrekening van recente CBS-data en sectorsignalen.
*Betreft branchegemiddelden; individuele bedrijven kunnen afwijken door schaal, mix en rechtsvorm.

Kosten per categorie - verhuisvervoer

Branchegemiddelde — % van omzet
omzet/kosten 2019 2020 2021 2022
Tot Huidig* Voor leden
Netto omzet 99.5% 98.8% 99.2% 99.5%
Overige opbrengsten 0.5% 1.2% 0.8% 0.5%
Totale omzet 100% 100% 100% 100%
Kosten van de omzet 30.3% 29.0% 25.7% 28.3%
Bruto marge 69.7% 71.0% 74.3% 71.7%
  - Bruto Loon 23.5% 22.9% 21.9% 16.6%
  - Sociale lasten 4.6% 4.2% 3.6% 2.8%
  - Pensioenpremies 2.8% 2.8% 2.7% 2.0%
  - Overig 5.2% 7.9% 6.3% 9.5%
Personeelkosten Totaal 36.2% 37.9% 34.5% 30.8%
Verkoopkosten 1.1% 1.0% 1.1% 1.5%
Huisvestingskosten 4.4% 4.7% 4.8% 3.8%
Apparatuur en Inventaris 0.2% 0.5% 1.3% 0.7%
Energieverbruik 0.5% 0.7% 0.6% 0.7%
Vervoermiddelen 7.3% 7.5% 9.5% 5.8%
Communicatiekosten 0.5% 0.5% 0.3% 0.2%
Afschrijvingen 2.4% 3.4% 3.3% 2.2%
Overige diensten 2.1% 1.8% 2.1% 1.0%
Overige bedrijfskosten 2.8% 2.3% 3.6% 2.8%
Bedrijfsresultaat 12.3% 10.7% 13.2% 22.1%

Cijfers t/m 2024 en prognose: voor leden.

Vergelijk uw eigen cijfers

Klopt uw exploitatie? Zet eigen cijfers naast dit branchegemiddelde

Vul uw eigen omzet en kosten in en zie direct waar u afwijkt van het gemiddelde van verhuisvervoer. Voor uw eigen bedrijf, of voor een klant die u adviseert.

  • Gemiddelde winst en kosten als referentieDezelfde kostenstructuur als hierboven, naast uw eigen cijfers
  • Direct zichtbaar waar u afwijktPer kostenpost en op winstniveau, zonder installatie of verplichtingen
  • Onderbouwing voor uw beslissingHandig bij investeren, bijsturen of adviseren; als lid ook als PDF-rapport

Bedrijfsresultaat verhuisvervoer

In de grafiek onder ziet u dat het gemiddelde bedrijfsresultaat of netto marge van de branche verhuisvervoer tussen 2009 en 2022 is gestegen met 16.14% procentpunt naar 22.11%. Hierbij wordt in de branche verhuisvervoer gemiddeld een bruto marge van 71.7% behaald.

Ten opzichte van het voorgaand jaar (2021) is het gemiddeld bedrijfsresultaat is gestegen van 13.2% naar 22.1%.

Gemiddelde
9.8%
Hoogste
22.11%
2022
Laagste
3.31%
2010
Laatste
22.11%
2022
Leden zien
tot 2024
+ huidige prognose

Trend aantal bedrijven verhuisvervoer

Trend bedrijven

De grafiek trend bedrijven verhuisvervoer geeft de ontwikkeling van het aantal bedrijven weer van 2007 tot 2025. Er is sprake van een toename van 900 bedrijven in 18 jaar

In het derde kwartaal van 2026 is het aantal bedrijven 1.325.

Algemene trends Verhuisvervoer

Verhuisbedrijven (SBI 49.42) voeren inboedels van particulieren en bedrijven over, variërend van lokale verhuizingen tot internationale transporten. De kernactiviteit bestaat uit het inpakken, laden, vervoeren en uitladen van goederen, aangevuld met services als opslag en containerplaatsing. Klanten zijn voornamelijk particulieren die verhuizen, bedrijven die kantoren of magazijnen verplaatsen, en incidenteel internationale verhuizers. Het verdienmodel steunt op uurtarieven, vaste verhuisprijzen of combinaties daarvan. De sector kampt met toenemende concurrentie van online platforms, volatiele brandstofkosten en personeelsschaarste. Duurzaamheid wint aan belang door vraag naar emissiearm vervoer en efficiëntere logistiek.

Aanbevolen vervolgstappen

Op basis van de huidige branchedata voor verhuisvervoer

  • Analyseer de kostenstructuur en vergelijk met het branchegemiddelde
  • Download de Excel bedrijfstakdatabase voor een volledig overzicht
  • Vergelijk uw eigen cijfers met de benchmarkdata van deze branche

Kostenverdeling als % van omzet - verhuisvervoer (2022)

Grootste kostenposten

De hoogste kostenposten voor de branche verhuisvervoer in 2022 zijn respectievelijk: Personeel (30.8%), Kosten omzet (28.3%) en Kosten vervoermiddelen (5.8%).

Trend omzet verhuisvervoer (indexcijfers)

Omzetontwikkeling

In deze grafiek treft u de binnenlandse omzetontwikkeling van 2005 tot en met 2025 voor de branche verhuisvervoer aan. Het betreft indexcijfers per jaar ten opzichte van het basisjaar 2015. In 2025 was de omzetindex 127.4. Dat betekent dat de omzet in 2025 27.4% hoger was dan in 2015. In vergelijking met het jaar ervoor is de omzet 4.2% hoger.