Brancheinformatie en cijfers vervoer per taxi

Alles over ontwikkelingen winst, kosten, omzet en meer

Bijgewerkt t/m 2022 → 2025
Bedrijven
17.510
KW3 2026
Omzetgroei (j/j)
3.3 %
▲ Groei
KW2 2026
Winst (% omzet)
15.5 %
▲ 15.5% van omzet
2022 · leden: tot 2024 en huidige prognose
Vacatures (sector)
15.200
▲ Open posities
vervoer en opslag — KW2 2026

Branchecijfers vervoer per taxi

Hier treft u informatie en kengetallen aan over exploitatie en winstontwikkeling, omzet en aantal bedrijven voor de branche vervoer per taxi (SBI code: 49.32). De cijfers zijn gebaseerd op onderzoeken van het CBS, belastingdienst en brancheorganisaties. Deze zijn verder verrijkt en toegankelijker gemaakt. Als lid kunt u de laatst beschikbare cijfers raadplegen na inloggen. Deze branche valt onder de branche personenvervoer over de weg (klik om te bekijken).

Trend winst en kosten vervoer per taxi

De branche vervoer per taxi valt onder de sector personenvervoer over de weg. In de tabel rechts wordt een uiteenzetting gegeven van de gemiddelde kostenstructuur en winst voor deze bedrijfstak. De kosten en winst zijn als percentage (aandeel) in de omzet weergegeven. Natuurlijk bestaan er verschillen tussen de bedrijven qua grootte en jurische vorm, maar deze kengetallen geven inzicht in de gemiddelde exploitatie en kunt u gebruiken ter vergelijking (rekeninghoudend met uw type bedrijf). Tenzij anders vermeld, betreffen de kostencijfers het jaar 2022. Meldt u zich eerst aan om de laatst beschikbare cijfers te raadplegen.

Key Insights vervoer per taxi

Samenvatting

Deze highlights lopen t/m 2022. Wilt u weten of uw eigen exploitatie in lijn ligt met dit gemiddelde? Vergelijk uw cijfers.

Omzetgroei (j/j): 3.3%
Gemiddelde winst (bedrijfsresultaat): 15.5% van de omzet (2022).
Bruto marge: 81.2% (2022).
Grootste kostenposten: Personeel (34.9%), Kosten omzet (18.8%), Kosten vervoermiddelen (15.0%).
Aantal bedrijven: 17.510 (KW3 2026).
Vacatures (sector): 15.200 (KW2 2026).
Huidige benchmark beschikbaar, gebaseerd op modelmatige doorrekening van recente CBS-data en sectorsignalen.
*Betreft branchegemiddelden; individuele bedrijven kunnen afwijken door schaal, mix en rechtsvorm.

Kosten per categorie - vervoer per taxi

Branchegemiddelde — % van omzet
omzet/kosten 2019 2020 2021 2022
Tot Huidig* Voor leden
Netto omzet 99.3% 96.2% 95.4% 99.4%
Overige opbrengsten 0.7% 3.8% 4.6% 0.6%
Totale omzet 100% 100% 100% 100%
Kosten van de omzet 17.1% 21.6% 16.9% 18.8%
Bruto marge 82.9% 78.4% 83.1% 81.2%
  - Bruto Loon 25.2% 25.0% 24.2% 22.2%
  - Sociale lasten 4.3% 4.6% 4.2% 4.1%
  - Pensioenpremies 2.2% 2.6% 2.4% 2.1%
  - Overig 6.6% 5.2% 5.7% 6.5%
Personeelkosten Totaal 38.3% 37.4% 36.5% 34.9%
Verkoopkosten 0.9% 0.8% 0.7% 1.0%
Huisvestingskosten 1.0% 1.7% 1.3% 1.1%
Apparatuur en Inventaris 1.8% 1.4% 2.5% 1.2%
Energieverbruik 0.3% 0.3% 0.3% 0.4%
Vervoermiddelen 13.5% 13.1% 12.8% 15.0%
Communicatiekosten 0.7% 0.7% 0.6% 0.5%
Afschrijvingen 4.8% 5.9% 6.7% 4.6%
Overige diensten 1.7% 2.1% 1.8% 1.5%
Overige bedrijfskosten 4.2% 4.5% 4.3% 5.3%
Bedrijfsresultaat 15.7% 10.5% 15.6% 15.5%

Cijfers t/m 2024 en prognose: voor leden.

Laatste inzichten

Weten hoe vervoer per taxi er nu voor staat?

Leden zien de actuele marge-, kosten- en winstcijfers en leggen die direct naast hun eigen bedrijf of hun klanten.

  • De nieuwste branchecijfers en prognose voor 300+ branches Bekijk de meest recente winst-, kosten- en trendcijfers
  • Vergelijk uw eigen prestaties Zet omzet, kosten en winst naast actuele branchegemiddelde en zie waar u afwijkt
  • Alle Firmfocus-tools inbegrepen Business Planner, Advisor, Excel-database, sectorrapporten en premium content
Direct toegang · geen automatische verlenging · betalen op factuur of online

Bedrijfsresultaat vervoer per taxi

In de grafiek onder ziet u dat het gemiddelde bedrijfsresultaat of netto marge van de branche vervoer per taxi tussen 2009 en 2022 is gestegen met 6.37% procentpunt naar 15.53%. Hierbij wordt in de branche vervoer per taxi gemiddeld een bruto marge van 81.2% behaald.

Ten opzichte van het voorgaand jaar (2021) is het gemiddeld bedrijfsresultaat is gedaald van 15.6% naar 15.5%.

Gemiddelde
12.8%
Hoogste
16.14%
2018
Laagste
9.16%
2009
Laatste
15.53%
2022
Leden zien
tot 2024
+ huidige prognose

Trend aantal bedrijven vervoer per taxi

Trend bedrijven

De grafiek trend bedrijven vervoer per taxi geeft de ontwikkeling van het aantal bedrijven weer van 2007 tot 2025. Er is sprake van een toename van 11.850 bedrijven in 18 jaar

In het derde kwartaal van 2026 is het aantal bedrijven 17.510.

Algemene trends Vervoer per taxi

De taxisector biedt personenvervoer op maat van de klant, zowel voor incidentele ritten als regelmatige trajecten. Bedrijven opereren via traditionele telefonische bestellingen of moderne app-gebaseerde platforms die real-time beschikbaarheid en routeoptimalisatie bieden. Het verdienmodel steunt op ritprijs per kilometer of vaste tarieven, aangevuld met diensten als ziekenvervoer, vervoer van mensen met beperkingen en gelegenheidsvervoer voor bruiloften en rouwstoeten. De sector kampt met stijgende brandstofkosten, personeelsschaarste en toenemende concurrentie van ridesharing-platforms. Duurzaamheid wint aan belang door elektrificatie van voertuigvloten en optimalisatie van ritten.

Aanbevolen vervolgstappen

Op basis van de huidige branchedata voor vervoer per taxi

  • Analyseer de kostenstructuur en vergelijk met het branchegemiddelde
  • Download de Excel bedrijfstakdatabase voor een volledig overzicht
  • Vergelijk uw eigen cijfers met de benchmarkdata van deze branche

Kostenverdeling als % van omzet - vervoer per taxi (2022)

Grootste kostenposten

De hoogste kostenposten voor de branche vervoer per taxi in 2022 zijn respectievelijk: Personeel (34.9%), Kosten omzet (18.8%) en Kosten vervoermiddelen (15.0%).

Trend omzet vervoer per taxi (indexcijfers)

Omzetontwikkeling

In deze grafiek treft u de binnenlandse omzetontwikkeling van 2005 tot en met 2025 voor de branche vervoer per taxi aan. Het betreft indexcijfers per jaar ten opzichte van het basisjaar 2015. In 2025 was de omzetindex 170.3. Dat betekent dat de omzet in 2025 70.3% hoger was dan in 2015. In vergelijking met het jaar ervoor is de omzet 2.1% hoger.

Toegangsopties

Kies wat past bij uw werk

Alle Firmfocus-functies, drie vormen van toegang: van 30 dagen onbeperkt proberen tot een jaar Pro voor dienstverleners.

Maandpas € 15 30 dagen toegang

Alles onbeperkt proberen, niet automatisch verlengd

Jaarlid Pro € 200 12 maanden Pro · € 16,67 per maand

Voor adviseurs en accountants die met meerdere klanten werken