Brancheinformatie en cijfers vervaardiging van communicatieapparatuur

Alles over ontwikkelingen winst, kosten, omzet en meer

Bijgewerkt t/m 2013 → 2025
Bedrijven
105
KW3 2026
Winst (% omzet)
0.7 %
▲ 0.7% van omzet
2013 · leden: tot 2013 en huidige prognose
Vacatures (sector)
30.400
▲ Open posities
industrie — KW2 2026

Branchecijfers vervaardiging van communicatieapparatuur

Hier treft u informatie en kengetallen aan over exploitatie en winstontwikkeling en aantal bedrijven voor de branche vervaardiging van communicatieapparatuur (SBI code: 26.3). De cijfers zijn gebaseerd op onderzoeken van het CBS, belastingdienst en brancheorganisaties. Deze zijn verder verrijkt en toegankelijker gemaakt. Als lid kunt u de laatst beschikbare cijfers raadplegen na inloggen. Deze branche valt onder de branche vervaardiging van computers en van elektronische en optische apparatuur (klik om te bekijken).

Trend winst en kosten vervaardiging van communicatieapparatuur

De branche vervaardiging van communicatieapparatuur valt onder de sector vervaardiging van computers en van elektronische en optische apparatuur. In de tabel rechts wordt een uiteenzetting gegeven van de gemiddelde kostenstructuur en winst voor deze bedrijfstak. De kosten en winst zijn als percentage (aandeel) in de omzet weergegeven. Natuurlijk bestaan er verschillen tussen de bedrijven qua grootte en jurische vorm, maar deze kengetallen geven inzicht in de gemiddelde exploitatie en kunt u gebruiken ter vergelijking (rekeninghoudend met uw type bedrijf). Tenzij anders vermeld, betreffen de kostencijfers het jaar 2013. Meldt u zich eerst aan om de laatst beschikbare cijfers te raadplegen.

Key Insights vervaardiging van communicatieapparatuur

Samenvatting

Deze highlights lopen t/m 2013. Wilt u weten of uw eigen exploitatie in lijn ligt met dit gemiddelde? Vergelijk uw cijfers.

Gemiddelde winst (bedrijfsresultaat): 0.7% van de omzet (2013).
Bruto marge: 45.5% (2013).
Grootste kostenposten: Kosten omzet (54.5%), Personeel (25.8%), Niet eerder genoemde bedrijfskosten (8.4%).
Aantal bedrijven: 105 (KW3 2026).
Vacatures (sector): 30.400 (KW2 2026).
Huidige benchmark beschikbaar, gebaseerd op modelmatige doorrekening van recente CBS-data en sectorsignalen.
*Betreft branchegemiddelden; individuele bedrijven kunnen afwijken door schaal, mix en rechtsvorm.

Kosten per categorie - vervaardiging van communicatieapparatuur

Branchegemiddelde — % van omzet
omzet/kosten 2010 2011 2012 2013
Tot Huidig* Voor leden
Netto omzet 97.9% 98.6% 100.4% 99.7%
Overige opbrengsten 2.1% 1.4% -0.4% 0.3%
Totale omzet 100% 100% 100% 100%
Kosten van de omzet 50.0% 47.1% 43.4% 54.5%
Bruto marge 50.0% 52.9% 56.6% 45.5%
  - Bruto Loon 20.3% 20.1% 17.4% 18.4%
  - Sociale lasten 2.1% 2.7% 2.1% 2.7%
  - Pensioenpremies 2.1% 2.0% 1.8% 2.0%
  - Overig 4.8% 4.8% 4.6% 2.7%
Personeelkosten Totaal 29.3% 29.7% 26.0% 25.8%
Verkoopkosten 2.8% 3.8% 2.8% 2.7%
Huisvestingskosten 2.1% 1.7% 1.4% 1.7%
Apparatuur en Inventaris 0.7% 1.0% 0.4% 0.3%
Energieverbruik 0.3% 0.3% 0.4% 0.3%
Vervoermiddelen 1.4% 1.7% 1.1% 1.7%
Communicatiekosten 0.3% 0.7% 0.7% 0.3%
Afschrijvingen 3.4% 2.7% 3.6% 1.3%
Overige diensten 3.8% 2.4% 2.1% 2.7%
Overige bedrijfskosten 4.1% 6.1% 8.9% 8.0%
Bedrijfsresultaat 1.7% 2.7% 9.3% 0.7%

Cijfers t/m 2013 en prognose: voor leden.

Vergelijk uw eigen cijfers

Klopt uw exploitatie? Zet eigen cijfers naast dit branchegemiddelde

Vul uw eigen omzet en kosten in en zie direct waar u afwijkt van het gemiddelde van vervaardiging van communicatieapparatuur. Voor uw eigen bedrijf, of voor een klant die u adviseert.

  • Gemiddelde winst en kosten als referentieDezelfde kostenstructuur als hierboven, naast uw eigen cijfers
  • Direct zichtbaar waar u afwijktPer kostenpost en op winstniveau, zonder installatie of verplichtingen
  • Onderbouwing voor uw beslissingHandig bij investeren, bijsturen of adviseren; als lid ook als PDF-rapport

Bedrijfsresultaat vervaardiging van communicatieapparatuur

In de grafiek onder ziet u dat het gemiddelde bedrijfsresultaat of netto marge van de branche vervaardiging van communicatieapparatuur tussen 2009 en 2013 is gestegen met 2.93% procentpunt naar 0.67%. Hierbij wordt in de branche vervaardiging van communicatieapparatuur gemiddeld een bruto marge van 45.5% behaald.

Ten opzichte van het voorgaand jaar (2012) is het gemiddeld bedrijfsresultaat is gedaald van 9.3% naar 0.7%.

Gemiddelde
2.4%
Hoogste
9.25%
2012
Laagste
-2.27%
2009
Laatste
0.67%
2013

Trend aantal bedrijven vervaardiging van communicatieapparatuur

Trend bedrijven

De grafiek trend bedrijven vervaardiging van communicatieapparatuur geeft de ontwikkeling van het aantal bedrijven weer van 2007 tot 2025. Er is sprake van een toename van 20 bedrijven in 18 jaar

In het derde kwartaal van 2026 is het aantal bedrijven 105.

Algemene trends Vervaardiging van communicatieapparatuur

De sector vervaardiging van communicatieapparatuur (SBI 26.3) produceert apparatuur voor draadloze en bedrade communicatie. Bedrijven in deze branche fabriceren mobiele telefoons, zend- en ontvangapparaten voor televisie en radio, televisiecamera's, en radiotelefonie-systemen voor zowel consumentendoeleinden als industrieel gebruik. De klantenkring bestaat uit telecomaanbieders, omroeporganisaties, transportbedrijven en eindgebruikers. Producenten werken veelal op basis van contractfabricage of eigen merkproductie, met inzet van gespecialiseerde assemblage- en testfaciliteiten. Het verdienmodel steunt op volumeproductie, waarbij schaalvoordelen en efficiënte supply chain management cruciaal zijn. Duurzaamheid speelt een toenemende rol door recycling van elektronische componenten en energiebesparing in productieprocessen.

Aanbevolen vervolgstappen

Op basis van de huidige branchedata voor vervaardiging van communicatieapparatuur

  • Analyseer de kostenstructuur en vergelijk met het branchegemiddelde
  • Download de Excel bedrijfstakdatabase voor een volledig overzicht
  • Vergelijk uw eigen cijfers met de benchmarkdata van deze branche

Kostenverdeling als % van omzet - vervaardiging van communicatieapparatuur (2013)

Grootste kostenposten

De hoogste kostenposten voor de branche vervaardiging van communicatieapparatuur in 2013 zijn respectievelijk: Kosten omzet (54.5%), Personeel (25.8%) en Niet eerder genoemde bedrijfskosten (8.4%).